Wybory w Gdańsku. Pojawiły się już nieprawidłowości

W Gdańsku trwają przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska. Zmagają się ze sobą Grzegorz Braun, Marek Skiba i Aleksandra Dulkiewicz. Doszło już do nieprawidłowości podczas tych wyborów.

Wybrzeże Gdańskie/fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7 w 196 lokalach wyborczych na terenie Gdańska. Doszło już do kilku incydentów.

– Były problemy z zachowaniem męża zaufania jednego z komitetów wyborczych, wezwano policję i głosowanie rozpoczęło się tam o godz. 8 – powiedział sędzia Marek Jasiński, komisarz wyborczy w Gdańsku. Na razie nie wiadomo, czy spowoduje to przedłużenie godzin głosowania. W tej sprawie Obwodowa Komisja Wyborcza musi porozumieć się z Miejską Komisją Wyborczą.

W kilku komisjach wyborczych również doszło do problemów z tzw. mężami zaufania. – Podczas pieczętowania kart do głosowania wylali oni swój własny tusz na poduszki, by członkowie komisji tym tuszem ostemplowali karty, czego jednak nie zrobili, a poduszki z tuszem zostały wymienione. Całe zdarzenie nie wpłynęło na prace komisji – dodał Jasiński.

O fotel prezydenta ubiegają się: Aleksandra Dulkiewicz, tymczasowym komisarz Gdańska wyznaczony przez premiera Mateusza Morawieckiego, wcześniej zaś wiceprezydent miasta pod panowaniem Pawła Adamowicza w mieście; Grzegorz Braun, katolicki kandydat na prezydenta oraz reżyser filmów dokumentalnych i członek propolskiej Konfederacji; Marek Skiba, przedsiębiorca budowlany.

rmf24.pl, gosc.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.