Zbliża się w końcu bunt narodowy? Organizacja wzywa do „podjęcia walki” z tyranią rządu

Organizacja Weto Inicjatywa Referendum wzywa do walki z bezprawną i bezsensowną tyranią socjalistycznego rządu pod hasłem „OtwieraMY”.

– Mówimy: STOP! Nie ma zgody na dalsze niszczenie narodowego dorobku i milczenie w obliczu ludzkich tragedii, których wokół nas coraz więcej – czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku organizacji.

Powołując się na konstytucję, art. 31 ust. 1-3 oraz art. 43 ust. 1 i 3 przypomina, że „tylko ustawą i tylko w poszanowaniu istoty tych praw można ograniczać prawa i wolności obywatelskie oraz ingerować w prawo własności”.

– Sposób, w jaki rząd RP zakazuje prowadzenia działalności branży hotelarskiej i gastronomicznej, jest rażąco niezgody z prawem, bowiem nie ma do tego żadnej podstawy ustawowej. Rozporządzenia Rady Ministrów nakazujące i zakazujące określonych zachowań, wydawane są na podstawie art. 46 i art. 46 b Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi, zgodnie z którymi rząd może jedynie wprowadzać czasowe ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy oraz czasowe ograniczenia określonych zakresów działalności przedsiębiorców. Tymczasem, rząd zamiast jedynie ograniczać, zakazuje prowadzenia działalności, co rażąco narusza wskazane wyżej normy konstytucyjne (ograniczanie wolności obywatelskich w drodze rozporządzeń, zamiast na mocy ustawy) i dodatkowo przekracza upoważnienie ustawowe do wydania rozporządzenia. „Ograniczanie” nie jest tym samym co „ZAKAZYWANIE” – zwracają uwagę organizatorzy.

– Takie zachowanie rządu narusza art. 92 ust. 1 Konstytucji RP, co dodatkowo czyni te zakazy bezskutecznymi i bezprawnymi – podkreślają.

– Podejmij walkę, zorganizuj się, stwórz grupę wsparcia – razem skutecznie przeciwstawiMY się tyranii bezprawia, której nie uzasadniają żadne obiektywne okoliczności. Alternatywą jest tylko bierne oczekiwanie na „pomocną dłoń rządu w łagodnym bankructwie”. Wiemy, że się boisz, ale nie jesteś sam. Staniemy za Tobą murem. Znajdziesz w nas sojusznika, wsparcie prawne i merytoryczne. Będziemy promować Twoje usługi, sami z nich skorzystamy, a jeżeli będzie potrzeba, to przyjedziemy bronić Twojego dobytku. Jesteśmy w tym razem – podsumowano i zachęcono, by pisać na adres organizacji w tej sprawie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

3 thoughts on “Zbliża się w końcu bunt narodowy? Organizacja wzywa do „podjęcia walki” z tyranią rządu

 • Avatar
  20 grudnia 2020 at 22:12
  Permalink

  Niech godzina W będzie w Sylwestra! Idźmy wszyscy tam, gdzie zawsze się w tą noc zbieraliśmy. Ewentualnych policjantów spałujmy flaszkami od szampana, opornym wręczmy ‚tulipany’.

  Oni muszą pojąć, że są psami warującymi u żydowskich nóg.

  Reply
 • Avatar
  27 grudnia 2020 at 00:03
  Permalink

  Rząd Morawieckiego to strefa zmierzchu. To niesamowite, że jeszcze istnieje.!!!
  To nie wirus, którego istnienia nikt nie udowodnił, że istnieje jest winny, tylko rząd Morawieckiego jest kataklizmem dla społeczeństwa polskiego, gospodarki, życia społecznego i miejsc w których żyjemy na co dzień. !

  Reply
 • Avatar
  31 grudnia 2020 at 21:16
  Permalink

  Jedna wielka zaraza katastrofa wstyd i zamordyzm to pis!!!!!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks