Ziobro chce, by państwo mogło konfiskować majątek bez wyroku sądu. „To wprowadzenie domniemania winy”

– Resort Zbigniewa Ziobry chce wprowadzić nowe przepisy pozwalające na tzw. prewencyjną konfiskatę majątku. W praktyce oznaczałoby to, że bez wyroku sądu państwo mogłoby przejąć majątek podejrzanego i to na nim ciążyłby obowiązek udowodnienia swojej niewinności – czytamy na money.pl. Jak stwierdza Rada Przedsiębiorczości, „oznacza to de facto wprowadzenie domniemania winy”, zupełnie obce cywilizacji łacińskiej.

Rada Przedsiębiorczości alarmuje, że „może to być ostrze skierowane przeciwko uczciwym przedsiębiorcom”. Chodzi o tzw. „prewencyjną konfiskatę majątku”, nad którą pracuje resort Zbigniewa Ziobry.

– Ustawodawca na obywatela chce przerzucić ciężar udowodnienia, że jego majątek pochodzi z legalnych źródeł – mówi Marek Goliszewski prezes BCC.

Grabież przez państwo, która zostanie wpisana w ramy prawne, pozwoli legalnie rabować nie tylko osoby, wobec których toczy się postępowanie karne. Na celowniku będą mogły znaleźć się wszystkie osoby, które nie będą mogły wykazać legalnego pochodzenia swojego majątku.

Takie prawo jest przeciwne nie tylko art. 46 konstytucji III RP, ale sprzeczne z jedną z podstawowych zasad cywilizacji łacińskiej, tj. domniemania niewinności.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

4 thoughts on “Ziobro chce, by państwo mogło konfiskować majątek bez wyroku sądu. „To wprowadzenie domniemania winy”

 • Avatar
  12 maja 2020 at 09:33
  Permalink

  PiS ma głęboko zakorzenione wartości cywilizacji turańskiej. Tak jak Mongołowie zaszczepili te wartości w mentalności Rosjan w czasie kilkuset lat rządów na Rusi, tak potem Rosjanie zaszczepili to u Polaków z ziem wschodnich. Mamy więc i kult wodza: prezes jest genialny, prezes wie najlepiej, zdanie prezesa jest ostateczne, za wszystko co złe są winni przeciwnicy prezesa, ewentualnie jego notable, słowo prezesa jest prawem a jeśli jest niezgodne z uchwalonym prawem to tym gorzej dla tego prawa, wszystko co mamy zawdzięczamy prezesowi. Jest i kult zmarłych przodków, rodzicielki prezesa i jego szlachetnego brata. itd

  Reply
 • Avatar
  14 maja 2020 at 15:39
  Permalink

  PiS to cywilizacja turańska tak jak ich ukraińscy bracia neobanderowcy.

  Reply
 • Avatar
  27 maja 2020 at 23:19
  Permalink

  Niech ograniczy to prawo pan Ziobro do siebie swoich kolegów z klubu poselskiego, rady ministrów i ewentualnie ich rodzin.

  Reply
 • Avatar
  4 października 2020 at 12:40
  Permalink

  Domniemanie popelnienia przestepstwa…wsadzmy ziobre do wiezienia…domniemam zejest przestępcą

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks