Ziobro i Banaś walczą ze sobą służbami za nasze pieniądze. Wzajemne kontrole w ciągu jednej doby

Dziś rano do mieszkań szefa NIK Mariana Banasia weszli funkcjonariusze CBA. Potem zaś zatrzymano jego syna. Z kolei po południu NIK rozpoczęła kontrole w biurach Prokuratury Krajowej.

Trwa pojedynek pomiędzy Marianem Banasiem a Zbigniewem Ziobro. Dziś do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie weszły służby z CBA. Funkcjonariusze otrzymali takie polecenie od Prokuratura Regionalnego z Białegostoku, która prowadzi aktualnie sprawę finansów prezesa NIK.

Agenci zabezpieczyli dokumenty związane z kupnem i zbyciem nieruchomości należących do szefa NIK, który do sierpnia 2019 roku pełnił funkcję Ministra Finansów. Skonfiskowano m.in. akta notarialne, faktury, umowy oraz inne dokumenty świadczące o obrocie nieruchomościami.

Potem aresztowano syna prezesa NIK.

Długo nie trzeba było czekać, gdy do siedziby Prokuratury Krajowej weszli urzędnicy NIK z zamiarem przeprowadzenia kontroli. Informację podał szef Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK Marek Bieńkowski.

– W ramach kontroli Programu „Praca dla Więźniów” ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, stwierdzono 27 przypadków udzielenia zamówień z naruszeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Łączna kwota wydatkowanych w ten sposób środków, to ponad 115 mln zł – podaje Izba Kontroli.

medianarodowe.com, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.