Złagodził wyrok dla mordercy i pedofila o 10 lat. To sędzia dyscyplinarny powołany przez Zbigniewa Ziobrę

Sędzia Krzysztof Eichstaedt zasłynął ostatnio złagodzeniem wyroku dla obywatela Portugalii i Kanady, Steve’a V. Mężczyzna dostał wyrok 25 lat więzienia za gwałt i spowodowanie śmierci trzyletniego syna swojej partnerki. Eichstaedt złagodził wyrok o 10 lat. Jak się okazuje, Eichstaedt został powołany na sędziego dyscyplinarnego przez Zbigniewa Ziobrę.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził w środę wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve’a V. To obywatel Kanady i Portugalii. Został skazany za gwałt, spowodowanie śmierci i znęcanie się nad trzyletnim synem swojej partnerki. Ten wyrok jest już prawomocny.

Przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt uzasadniał decyzję tym, że wcześniej wymierzona kara była „o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową”.

– Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby przyjąć, że oskarżony dopuścił się zbrodni zabójstwa, czy to z zamiarem bezpośrednim, żeby chciał jej dokonać lub zamiarem ewentualnym. Jeśli ktoś chce dokonać zabójstwa lub godzi się z tym faktem, nie zachowuje się jak oskarżony, nie powiadamia matki dziecka, nie asystuje jej przy udzielaniu pomocy. Mamy też do czynienia z jednym ciosem, gdyby tych uderzeń w głowę było więcej – wtedy mogliśmy rozważać, że mamy do czynienia z zabójstwem z zamiarem ewentualnym – uzasadniano.

Sędzia „dobrej zmiany” wywołał duże poruszenie w obozie rządzącym.

– Wczoraj sąd złagodził karę za zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzylatka. Argumentacja jest zdumiewająca. Powinno być zero tolerancji dla takich zwyrodnialców. Dzieci muszą być bezwzględnie chronione – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Z kolei Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wniesie kasację od wyroku do Sądu Najwyższego. – Tego rodzaju wyrok jest szokujący – zaznaczył i dodał, że nawet w przypadku samego gwałtu zwyrodnialec nie powinien nigdy wyjść na wolność.

Tymczas „Onet” ustalił, że Eischstaedt to sędzia, który został powołany właśnie przez Zbigniewa Ziobrę na sędziego dyscyplinarnego. – Zajmują się oni sądzeniem innych sędziów, którym rzecznicy dyscyplinarni zarzucą sprzeniewierzenie się godności sędziego – podaje onet.pl.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.