Amerykańska reporterka zakłamuje historię. Żenująca reakcja polskiej ambasady: Dziękujemy

Amerykańska reporterka żydowskiego pochodzenia popularna w USA skłamała na temat polskiej historii mówiąc, że Żydzi w powstaniu w getcie walczyli z „nazistowskim i polskim reżimem”. Ambasada zareagowała zaczynając od… podziękowania.

Andrea Mitchell, dziennikarka NBC News, powiedziała w trakcie relacji, że Żydzi podczas powstania w getcie walczyli z „polskim i nazistowskim reżimem”.

Do sprawy ze strony polskich władz ustosunkowała się jedynie polska ambasada w USA. W tweecie który ciężko nazwać jakąkolwiek formą protestu podziękowano reporterce, że zechciała relacjonować amerykańsko-izraelską konferencję antyirańską w Warszawie. Wspomniano delikatnie, że Polska była okupowana przez nazistowskie Niemcy.

– Dziękujemy @mitchellreports @MSNBC za reportaż z Warszawy. Jednakże w 1943 roku powstanie w getcie było heroicznym aktem przeciwko nazistowskim Niemcom, które ustanowiły getto i przeprowadziły holokaust. Podczas II wojny światowej Polska została zaatakowan i okupowana przez niemiecki nazistowski reżim – napisano na profilu ambasady Polski w USA.

Nie dziwne, że Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że „niektóre rządy PRL potrafiły były publicznie wykazywać się daleko większą asertywnością wobec towarzyszy radzieckich, niż obecna ekipa wobec amerykańskich przyjaciół”.

twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.