Archiwalny wykład prof. Wolniewicza o stosunku i planie Żydów wobec Polski (WIDEO)

W sieci zamieszczono fragment wykładu ś.p. prof. Bogusława Wolniewicza o tym, jak środowiska żydowskie celowo przygotowują grunt pod oskarżanie Polaków o holokaust. Jak podkreśla, „proste to, a skuteczne”.

– Podstawianie Polski polega na dążeniu, by winę za zagładę Żydów, przesuwać w świadomości społecznej z Niemców na Polaków jako na rzekomych tej zagłady współsprawców i współwinowajców – wyjaśnia prof. Bogusław Wolniewicz.

– Na pytanie „kto winien?”, odpowiedź historycznie prawdziwa brzmi oczywiście „Niemcy”. Odpowiedź politycznie poprawna brzmi inaczej: „Naziści i Polacy”. Podstawianie Polski nie idzie oczywiście drogą racjonalnej argumentacji, bo to niemożliwe. Idzie drogą społecznej tresury. Odruchowo zagłada Żydów ma przestać kojarzyć się ludziom z Niemcami, a zacząć kojarzyć się z Polakami – podkreśla prof. Wolniewicz.

– Dlatego dba się, by gdziekolwiek mowa o zagładzie Żydów, dać też wzmiankę o Polsce. Stąd uporczywie powtarzana formuła „polskie obozy śmierci”, tłumaczona potem kłamliwie jako skrót myślowy. Odwrotnie dba się także, by gdziekolwiek mowa o Polsce, napomknąć też o zagładzie Żydów. Stąd uporczywe gadanie o polskim antysemityzmie, nie o niemieckim czy francuskim. A także powtarzanie, że Polska to wielki cmentarz żydostwa, z cichą sugestią, że grabarzami byliśmy my – zauważa profesor.

– Proste to, a skuteczne – podsumowuje.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.