Była więźniarka Auschwitz-Birkenau: „Trzeba spróbować wnieść polskie flagi na teren Auschwitz. Za rok 80. rocznica pierwszego transportu Polaków” (WIDEO)

W Mediach Narodowych dr Anna Mandrela rozmawiała z Barbarą Wojnarowską, która jako dziecko została wraz z rodzicami wywieziona do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Pani Barbara opowiedziała swją historię oraz przedstawiła problemy związane z obchodami rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz.

Poruszony został temat zakazu wnoszenia polskich flag na drzewcach na teren obozu. Gdy pani Barbara próbowała dojść do przyczyn tej sytuacji, dowiedziała się, że podczas tzw. Marszu Żywych flagi izraelskie są wnoszone, ponieważ wydarzenie nie jest organizowane przez Muzeum Auschwitz-Birkenau, ale przez zewnętrzną organizację, która opłaca ochronę.

– Czy gdyby Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podjęło się organizacji obchodów 14 czerwca w Muzeum Auschwitz-Birkenau, to polskie flagi na drzewcach mogłyby zostać wniesione na teren byłego obozu? – zapytała prowadząca.

– Trzeba spróbować! Odbyłoby się to wtedy na takich samych zasadach prawnych jak Marsz Żywych – odpowiedziała była więźniarka Auschwitz. – W tym roku jest już za późno, ale za rok 14 czerwca wypada 80. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Dlaczego nie? Jest to jeden z pomysłów – dodała Barbara Wojnarowska.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Była więźniarka Auschwitz-Birkenau: „Trzeba spróbować wnieść polskie flagi na teren Auschwitz. Za rok 80. rocznica pierwszego transportu Polaków” (WIDEO)

  • Avatar
    16 czerwca 2019 at 17:19
    Permalink

    Takiego debila odrazu do szpitala zamkniętego i obciązyć go o naprawę tego co uszkodził a nie puszczać to płazem,myślę źe sąd portąpi tak .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.