Były prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów: Stalin miał rację nakazując mord w Katyniu

– Józef Stalin miał rację, nakazując mord w Katyniu – powiedział w publicznej telewizji państwowej politolog i prezes Instytutu Bliskiego Wschodu Jewgienij Satanowski. W latach 2001-2004 był prezesem Rosyjskiego Kongresu Żydów.

Słowa na temat Katynia padły w państwowej telewizji w Rosji 20 stycznia. Czołowy politolog, prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 – 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski wprost ocenił, że Stalin „miał rację” wydając rozkaz rozstrzelania polskich jeńców wojennych.

Uwaga czołowego rosyjskiego politologa wstrząsnęła nawet prowadzącym program. Kiedy prowadzący powiedział, że decyzja ta była „okropna” Satanowski odpowiedział „życie”.

Niedawno Putin próbował znowu wybieliać Stalina na skalę międzynarodową. Jak podkreślił prezydent Rosji – dyktator nie spotkał się osobiście z Adolfem Hitlerem co stawia go „w o wiele lepszym świetle niż innych przywódców”.

– Przytłaczająca liczba przywódców osobiście kontaktowała się z Hitlerem i składała swoje podpisy na odpowiednich dokumentach. Stalin, bez względu na stosunek do niego, nie zhańbił się przez osobiste spotkanie z Hitlerem. […] Zrobili to najwyżsi urzędnicy największych potęg europejskich – mówił prezydent Rosji Władimir Putin.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.