Dekomunizacja ulic w stolicy

foto: Piotrus, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Piotrus, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Na „czerwonej liście” ulic Warszawy, które muszą zmienić nazwę, znalazło się prawie 40 nazw z „Armii Ludowej” i „17 stycznia” na czele. Wszystko dzięki przyjętymi przez Sejm przepisami dekomunizacyjnymi.

Uchwalone przepisy nakazują usunąć z przestrzeni publicznej nazwy, daty i organizacje, które nawiązują do PRL lub do komunizmu w ogóle. Nie wolno też nadawać takich nazw.

Przez ostatnie 25 lat miasta urosły, przez co zmiany dotkną w jakiś sposób większą liczbę mieszkańców i przedsiębiorców. Na warszawskiej liście zmian przygotowanej przez IPN znalazło się prawie 40 nazw ulic, które upamiętniają komunistycznych aktywistów, Armię Ludową czy rocznice związane z PRL. Justyna Michalak ze stołecznego ratusza informuje, że przy ulicach przeznaczonych do dekomunizacji mieszka ok. 30 tys. osób oraz działa ok. 3 tys. firm.

Zmiany muszą nastąpić w ciągu roku. Jeśli władze samorządowe nie wywiążą się z tego zadania, decyzje podejmować będzie wojewoda mazowiecki.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz