Ekshumacja w Jedwabnem. PETYCJA do premiera i prezydenta

– Jak wiemy, ofiar tragedii w Jedwabnem z 1941-go roku było wiele – zbyt wiele, by historia przymknęła na nie oko jako po prostu kolejną zbrodnię wojennego chaosu. Niestety, na przestrzeni kilku ostatnich dekad, do tego krwawego grona dodano jeszcze jedną: Naród polski – czytamy w treści petycji skierowanej do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.

fot. prnt scrn ekshumacja.org

Przypomniano także opublikowaną w 2000 roku przez Jana Grossa książkę pt. „Sąsiedzi”, którą „rozprowadzono z wielkim zapałem wśród rodzimej publiki”.

– Według owej publikacji, w trakcie mordu w Jedwabnem miało zginąć ok. 1600 miejscowych żydów. Ta liczba stała się podstawą do rzucenia w nasz naród ciężkiego oskarżenia, które do dziś rozbrzmiewa echem w – pozornie tak ważnych – relacjach polsko-żydowskich. Jan T. Gross, który nie posiada ani wykształcenia, ani tła w społeczności polskich historyków, który nie opiera się na żadnych dowodach w swoim „dokumencie”, stał się iskrą, która wznieciła pożar, którego efekty czujemy do dziś – zaznaczono w petycji.

– Bezsens takiego stanu rzeczy został w 2001 r. zauważony przez toruńskiego profesora, Andrzeja Kola, który rozpoczął mające ukazać prawdę prace ekshumacyjne na terenie rzekomego masowego spalenia. Owe czynności zostały zamknięte 4-go czerwca tego samego roku przez ówczesnego ministra sprawiedliwości RP, Lecha Kaczyńskiego – czytamy.

– Powody, które zostały zacytowane ku usprawiedliwieniu tej decyzji opiewały jego aspekt emocjonalny – nie odnosząc się w ogóle do kwestii faktologii, sprawiedliwości i prawdy historycznej. Od tamtej chwili minęło prawie 20 lat; sprawa Jedwabnego, tymczasem, nadal nie ucicha. Wszelakie akcje mające potwierdzić lub zaprzeczyć winie Narodu polskiego są blokowane przez wystraszony konsekwencjami rząd i aktywistów – podkreślono w petycji.

– Zwracamy się zatem do Prezydenta Rzeczpospolitej Polski oraz Prezesa Rady Ministrów RP z petycją o wznowienie prac ekshumacyjnych w Jedwabnem. Prawda nie boi się oględzin. Tylko dokładne zbadanie terenu domniemanej zbrodni pozwoli ustalić, czy oskarżenia skierowane w stronę nas, Polaków, mają korzenie w rzeczywistości, czy są kolejną nagonką mającą podporządkować nasz Naród wpływom Izraela – napisano.

Petycję można podpisać TUTAJ.

Natomiast informacje o najnowszej książce „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego, Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek można zobaczyć TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.