Leon XII potępia masonerię

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

13 marca 1825 roku papież Leon XII wydał encyklikę „Quo graviora”, która potępiła masonerię. Za jego pontyfikatu powstawały tajne stowarzyszenia wolnomularskie i karbonarskie, które w założeniach miały wrogość wobec Kościoła.

W encyklice Leon XII stwierdził, że masoneria zaprzecza boskości Chrystusa. Papież ostrzega w niej katolików przed tajnymi towarzystwami. „Dlatego także was wszystkich, najmilsi synowie, którzy wyznajecie religię katolicką w sposób szczególny upominamy. Nade wszystko strzeżcie się tych ludzi, którzy ciemności światłem a światło ciemnościami nazywają. Bo jaką korzyść możecie odnieść z towarzystwa tych, którzy nie mają wzglądu ani na Boską ani na żadną inną władzę, którzy usiłują tę władzę obalić podstępem, którzy chętnie publicznie ogłaszają się największymi przyjaciółmi ogólnego dobra Kościoła і państwa, ale swoimi czynami udowodnili, że wszystko to zamierzają obalić”- czytamy w encyklice.

Masoneria traktowana jest współcześnie jako nieistniejąca organizacja, wielu nie wierzy w jej działalność. Loże masońskie są zarejestrowane w większości krajów świata. Za przynależenie do takowej podlega się ekskomunice.

Mas/rodzinakatolicka.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.