Islamski burmistrz Londynu atakuje Polaków. Sadiq Khan twierdzi, że Polacy „ukrywają” historię antysemityzmu

Islamski burmistrz Londynu, Sadiq Khan atakuje Polskę w rozmowie z „Jewish News”. Zarzuca nam „ukrywanie” antysemityzmu w historii międzywojennej.

Khan przekazał z londyńskiej kasy 300 tys. funtów (1,53 mln zł) na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau. Jak powiedział, zmotywowało go do tego „przepisywanie historii” przez Polskę.

Otóż niepokoi go to, jak Polacy mówią o holokauście. Według islamskiego burmistrza, o ile przedstawiamy się jako ofiary „nazistów”, o tyle brakuje mu „odniesienia do antysemityzmu na terenie Polski przed, w trakcie i po Holokauście”.

Na bezczelną wypowiedź zareagowała ambasada III RP w Londynie. Przypomniano – choć w bardzo potulnym tonie – że „spośród sześciu milionów Żydów – ofiar Holokaustu, trzy miliony to Żydzi – obywatele polscy”, więc „mając to na uwadze, twierdzenia, że Polska przepisuje historię, są bezpodstawne i należy się nimi zająć „.

tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Islamski burmistrz Londynu atakuje Polaków. Sadiq Khan twierdzi, że Polacy „ukrywają” historię antysemityzmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.