Jacy oni są bezczelni. Rosyjskie media: Polska rozpoczęła II wojnę światową (WIDEO)

Rosyjskie media zarzucają Polsce rozpoczęcie II wojny światowej. Wskazują też w tonie zarzutu na antysowieckie nastroje w polskim społeczeństwie.

– Kiedy polscy urzędnicy tchórzliwie nie zapraszają realnych wyzwolicieli swojego państwa (…) i objaśniają swój krok przestrzeganiem „współczesnych kryteriów”, to mówi to o krótkiej pamięci i o niewdzięczności historycznej władz polskich – pisze „Rossijskaja Gazieta” w tekście pt. „Warszawa sprywatyzowała II wojnę światową”.

– Jeśli chodzi o prawdę historyczną o tym, jak Związek Radziecki ratował demokracje europejskie od nazizmu, to odegrane w Polsce przedwyborcze show nie miało z nią żadnego związku – dodaje redakcja.

Ostro zagrała też telewizja „Roissja 24”. Wprost zarzucono rozpoczęcie II wojny światowej Polsce i ukazano antysowieckie nastroje w kraju.

– W ostatnim czasie Polska nazywa siebie głównymi ofiarami II wojny światowej. Ale czy nie jest napastnikiem, który rozpoczął wojnę, ale się przeliczył? – mówi pracownik telewizji.

– Dzisiaj Polacy niszczą pomniki sowieckich żołnierzy, atakują rosyjskich kibiców, nie pozwalają motocyklistom przejechać do Europy przez swoje terytorium i błagają o pieniądze. Choć jeśli się nad tym zastanowić, to sami są (nam) winni – przekonuje.

nczas.com, facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.