MW porządkuje śląskie groby w Opolu. Możesz pomóc

Wczoraj działacze opolskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej porządkowali teren nieczynnego cmentarza przy ul. Niemodlińskiej w Opolu. Jak powiedział koordynator akcji, Patryk Frydel, wszechpolacy chcą w ten sposób „zachować dla pokoleń ślady polskości tych ziem”.

Młodzież Wszechpolska porządkująca grób/fot. ilustracyjne/fot. zrzutka.pl

– Po raz pierwszy przyszliśmy tutaj w 2015 roku. Kiedy przyszliśmy tu po raz pierwszy, chodziło nam o to, aby zadbać o ślady polskości na tych ziemiach, widoczne w nazwiskach osób na nagrobkach i języku, w którym spisywano na nich inskrypcje – powiedział Radiu Maryja Frydel.

– Teraz dbamy o wszystkie nagrobki, w miarę swoich możliwości, a sama akcja stała się już dla naszych członków i sympatyków coroczną tradycją – dodał.

Cmentarz powstał na początku ubiegłego wieku, został zamknięty po II wojnie światowej. Napisy na grobach są w języku polskim i niemieckim.

Młodzież Wszechpolska prowadzi obecnie zbiórkę na projekt „zapal znicz bohaterom”. – Dołóż swoją cegiełkę i zostań Opiekunem Bohaterów! Wpłać darowiznę, a my dzięki Twojemu wkładowi zadbamy o opuszczone miejsca pamięci, posprzątamy je oraz oddamy należyty szacunek poprzez zapalenie znicza oraz modlitwę – czytamy w opisie zbiórki na zrzutka.pl.

radiomaryja.pl, zrzutka.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.