Niemcy atakują Polaków, sugerując współudział w zbrodniach wojennych

Skandaliczne wypowiedzi odnośnie Polaków i ich działań w czasach II wojny światowej pojawiły się na antenie niemieckiej rozgłośni radiowej. Niemcy twierdzą, że Polacy nie byli bohaterami, lecz oprawcami i brali udział w eksterminacji Żydów.

YouTube

Agresywna retoryka to niemiecka odpowiedź na film „Niezwyciężeni”. Ta krótka lecz bardzo wzruszająca animacja w przeciągu kilku dni zrobiła furorę w Internecie, zwracając uwagę świata na niezwykłą, dramatyczną historię Polski (TUTAJ więcej informacji i animacja). Na antenie popularnej stacji Deutschlandfunk Polaków zaatakowała niemiecka historyk, Gertruda Pickhan. Stwierdziła, że Polacy są „nieudanymi bohaterami” a film ma rzekomo zniekształcać historię.

Według Pickhan, w animacji nie pokazano zbrodni w Jedwabnem, która miałaby być dowodem na udział Polski w zbrodniach Holokaustu. Niemce nie podoba się także, że film nie uwzględnił rzekomego poparcia Polaków dla komunizmu. Swoje wywody Pickhan zakończyła stwierdzeniem, że cała animacja wpisuje się w „w nacjonalistyczną politykę historyczną rządu PiS”.

pch24.pl, dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.