Palestyna: centrum handlowe na ruinach kościoła

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

W Strefie Gazy w miejscu, gdzie rozpoczęto już budowę nowego centrum handlowego, odkryto niespodziewanie szczątki dawnej chrześcijańskiej świątyni. Palestyńczycy nie chcą rezygnować z planów budowy sklepów, mimo iż staną one na ruinach kościoła.

Pozostałości kościoła, który odkryto przypadkiem podczas przygotowywania gruntu pod budowę, mogą mieć nawet 1500 lat. Palestyńczyków nie interesują jednak ani kwestie religijne, związane z poszanowaniem miejsca świętego, ani historyczne – niszczony jest przecież bezcenny zabytek! Centrum handlowe stanie w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się świątynia. Władze uchylają się od odpowiedzialności, tłumacząc swoją decyzję finansami. – Prace archeologiczne wymagałaby setek pracowników i milionów dolarów – twierdzi Abu Risa z palestyńskiego rządu.

Przeciwko zdewastowaniu pozostałości świątyni protestują miejscowi chrześcijanie, stanowiący w Strefie Gazy mniejszość (0,2 proc.), ale także część muzułmanów, która potępia podobne postępowanie. Miasto Gaza znajdowało się niegdyś na szlaku karawan zmierzających ku Mekce, co ułatwiło islamizację tych terenów przez napływową ludność muzułmańską.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.