Piotrowski odpowiada Kresowiakom. „Do dziś nie powstało Muzeum Kresowe, a państwo polskie finansuje POLIN i film o Zenku”

Stanisław Srokowski z Narodowego Forum Kresowego w „Warszawskiej Gazecie” poinformował, że prof. Mirosław Piotrowski „jak dotąd jako jedyny kandydat na Prezydenta RP odpowiedział na list tej organizacji, skierowany do wszystkich kandydatów”. Jak podkreśla, jest do dla niego znak, że prof. Piotrowski „nie lekceważy swoich potencjalnych wyborców”.

– Przekazuję tę informację naszym Czytelnikom, by wyrobili sobie opinię i dokonali właściwego wyboru – zaznacza Srokowski.

Jak napisał sam Piotrowski, sprawy te podnosił „choćby w trakcie spotkań, gdy sprawował mandat posła” w unijnym parlamencie oraz „w pracy naukowo-dydaktycznej, m.in. będąc promotorem prac magisterskich na ten temat”.

– W trakcie kampanii przedwyborczej podkreślam, że Prezydent powinien być obrońcą obywatela – zaznaczył kandydat na prezydenta.

– Prezydent RP posiada własną inicjatywę ustawodawczą. Jestem gotowy w jej ramach wnieść projekt ustawy dotyczącej penalizacji zbrodni ukraińskich nacjonalistów (…) Niezaprzeczalnym faktem jest, że mordy OUN – UPA na polskiej ludności w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu to było ludobójstwo – stwierdził. Zwrócił przy tym uwagę, że „Państwo Polskie od lat dofinansowuje takie instytucje jak »Muzeum POLIN«, czy ostatnio film fabularny o piosenkarzu nurtu »disco-polo« Zenonie Martyniuku”.

– W tym kontekście jeszcze bardziej bulwersująco wygląda fakt, że do dziś nie powstało Muzeum Kresowe, na co Państwo wskazujecie. Nie tylko uważam, że powinno ono niezwłocznie powstać, ale również sądzę, że powinno otrzymać Patronat Honorowy Prezydenta RP – podkreślił prof. Mirosław Piotrowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.