„Polski obóz pracy”. Mimo zwrócenia uwagi, Holendrzy nie zamierzają przeprosić

Wikimedia Commons

W Narodowym Muzeum Żydów w Amsterdamie widnieje napis informujący o „polskim obozie pracy” w Szopienicach. Mimo interwencji przedstawicieli Polski, Holendrzy nie zamierzają ani przepraszać ani usuwać kłamliwej informacji z wystawy, ponieważ… zamieszczono je zgodnie z intencją twórcy!

Polacy apelowali kilkukrotnie o usunięcie kłamstwa. Organizatorzy mieli odpowiedzieć, że nie zostanie ono wyeliminowane, ponieważ zostało zamieszczone zgodnie z intencją twórców ekspozycji.

Niedawno zareagowało Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz MSZ. Te drugie „zwróciło się do Ambasady RP w Hadze o podjęcie stosownej interwencji”. – Nie może dochodzić do takich sytuacji, że używa się określenia „polski” w tym kontekście – odpowiada Roben Vis, dyrektor generalny holenderskiej organizacji żydowskiej, który wyraził przekonanie, że „sformułowanie polski obóz pracy zostanie jak najszybciej skorygowane”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Nowe wiadomości codziennie do godziny 18. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz