„Polski obóz pracy”. Mimo zwrócenia uwagi, Holendrzy nie zamierzają przeprosić

Wikimedia Commons

W Narodowym Muzeum Żydów w Amsterdamie widnieje napis informujący o „polskim obozie pracy” w Szopienicach. Mimo interwencji przedstawicieli Polski, Holendrzy nie zamierzają ani przepraszać ani usuwać kłamliwej informacji z wystawy, ponieważ… zamieszczono je zgodnie z intencją twórcy!

Polacy apelowali kilkukrotnie o usunięcie kłamstwa. Organizatorzy mieli odpowiedzieć, że nie zostanie ono wyeliminowane, ponieważ zostało zamieszczone zgodnie z intencją twórców ekspozycji.

Niedawno zareagowało Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz MSZ. Te drugie „zwróciło się do Ambasady RP w Hadze o podjęcie stosownej interwencji”. – Nie może dochodzić do takich sytuacji, że używa się określenia „polski” w tym kontekście – odpowiada Roben Vis, dyrektor generalny holenderskiej organizacji żydowskiej, który wyraził przekonanie, że „sformułowanie polski obóz pracy zostanie jak najszybciej skorygowane”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz