Prawdziwego komunizmu nigdy nie było? Cwikła obala głupi slogan

Antykomunizm/fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Dominik Cwikła odniósł się do rzucanych ostatnio przez skrajną lewicę z partii Razem hasła, że „prawdziwy komunizm nigdy nie istniał”. Zwrócił uwagę, że istniał, było wiele jego odmian i wszystkie zakończyły się dokładnie tak samo.

– Zastanawiam się, czy polskie komuchy forsujące bajkę, że „prawdziwego komunizmu nigdy nie było, bo nie zakłada terroru i mordowania ludzi” uczyły się filozofii i słyszały o zasadzie przewidywania oraz weryfikacji konsekwencji swoich założeń? Strzelam, że nie – napisał na Twitterze Dominik Cwikła.

Założyciel naszego portalu podkreślił, że rozumiałby używanie tego argumentu, gdyby „istniało jedno państwo komunistyczne” w historii.

– Ale mieliśmy ZSRR i jego późniejsze marionetki. Mieliśmy ChRLD, KRLD, Wietnam, Kambodżę – najkrwawszy reżim w historii ludzkości – i wszędzie kończyło się tak samo – zwrócił uwagę Cwikła.

– Istotą komunizmu jest totalitarna (a więc ingerująca w każdą sferę życia) dyktatura, rabunek, mordowanie ludzi, terror i powszechna bieda. Oraz ideologia nakazująca mówić, że istniejąca – bo występująca wszędzie naturalnie – hierarchia albo nie istnieje, albo jest „tymczasowa” – podsumował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.