Obchody rocznicy walk o Monte Cassino

Weterani Drugiego Korpusu Polskiego, prezydent RP z małżonką a także przedstawiciele władz polskich i włoskich wzięli udział w uroczystościach 72. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa polowego Józefa Guzdka. Również papież Franciszek podczas audiencji w Watykanie mówił o żołnierzach armii generała Andersa. 

foto: twitter.com/anna_saternus
foto: twitter.com/anna_saternus

Podczas sprawowanej Mszy św. biskup Guzdek podkreślił, że trudno przecenić zwycięstwo Polaków. Zdaniem duchownego bitwa o Monte Cassino była „zmaganiem o przyszłość Europy”. – Polski żołnierz walcząc o to wzgórze obficie podlewał krwią niszczone i usychające drzewo chrześcijańskiej Europy, zasadzone w tym miejscu przez świętego Benedykta – dodał bp Guzdek.

O godzinie 14.00 po uroczystościach na Polskim Wojskowym Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino odbyło się spotkanie weteranów Drugiego Korpusu Polskiego z  Andrzejem Dudą. Prezydent wręczył awanse na wyższe stopnie oficerskie uczestnikom walk o Monte Cassino. Duda miał także okazję odnieść się do obecnej sytuacji militarnej i geopolitycznej. Zdaniem prezydenta niestabilność w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie prowadzi do rosnącego zagrożenia terrorystycznego i stałego napływu migrantów do Europy.

Miecz/polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz