Prezydent Oświęcimia chciał zakazać Marszu Pamięci, utrudniano wstęp na teren muzeum niemieckiego obozu Auchwitz

Wczoraj w Oświęcimiu odbył się Marsz Pamięci upamiętniający 80. rocznicę wysłania pierwszego transportu Polaków do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. – Przez skandaliczną decyzję dyrekcji muzeum KL Auschwitz nie dopuszczono manifestantów na teren obozu zagłady, aby ci mogli oddać hołd pomordowanym. Zarządcy muzeum wpuszczając osoby w dwójkach powołują się na zalecenia sanitarne – informują Media Narodowe.

– Zostaliśmy zatrzymani przez policję, która powoływała się na strefę wydzieloną. W Polsce nie istnieje taka strefa wydzielona od państwa – powiedział Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości.

Wcześniej planowany był przemarsz ulicami Oświęcimia. Prezydent Oświęcimia odwołał je, powołując się na absurdalne interpretacje prawne. Mimo tego wydarzenie odbyło się jako spontaniczne zgromadzenie.

– W pewnym momencie zgromadzenie, które intonowało pieśni maryjne i kościelne napotkało blokadę policji tuż przed wejściem do samego niemieckiego obozu zagłady. Wówczas organizatorzy zaintonowali hymn państwa polskiego oraz w dalszym ciągu manifestowano polskie wartości oraz zmawiano modlitwy w intencji pomordowanych Polaków – czytamy.

Grupy manifestantów dyrekcja nie wpuściła na teren byłego niemieckiego obozu zagłady.

– Ostatecznie podtrzymali oni decyzję o wpuszczaniu po dwie zarejestrowane wcześniej osoby, przechodzące później przez tzw. zabezpieczenia sanitarne – czytamy na medianarodowe.com.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Prezydent Oświęcimia chciał zakazać Marszu Pamięci, utrudniano wstęp na teren muzeum niemieckiego obozu Auchwitz

 • Avatar
  23 czerwca 2020 o 18:08
  Permalink

  A czy strażnicy i historii(dr Cywiński) i ulicy,terenu(władze miasta) „dali coś”dogorywającym
  więzniom-Polakom ? Bo władze państwowe hołubią żydom-ofiarom żyjącym i nieżyjącym

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.