Prof. Bartyzel przypomina, że nikt nie użalał się nad losem ofiar lansowanego przez PRL katolickiego pisarza, który był pedofilem

Prof. Jacek Bartyzel/fot. YouTube/PCh24TV · Polonia Christiana

Profesor Jacek Bartyzel odniósł się do poruszanej znowu kwestii pedofilii wśród niektórych duchownych Kościoła. Przypomniał w tym kontekście o „czołowym pisarzu katolickim w PRL-u”.

– Ja jeszcze raz przypomnę, że czołowy pisarz katolicki w PRL oraz „autorytet moralny” Jerzy Zawieyski był niewątpliwie pedofilem i homoseksualnym gwałcicielem, który swojego nieszczęsnego niewolnika seksualnego Stasia T. po prostu kupił jako dziecko od jego rodziców, a także utrzymywał notoryczne kontakty seksualne z księżmi i klerykami, nie tylko w Polsce, lecz również w Rzymie – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– Ale jakoś sobie nie przypominam, żeby ktokolwiek domagał się choćby „odbrązowienia” tej ponurej postaci i użalał się nad losem jego ofiar, a jego oficjalne biografie, czy raczej hagiografie, jak wstęp do „Dzienników” autorstwa prof. Andrzeja Friszke w ogóle pomijają albo bagatelizują ten wątek. Przeciwnie: KIK-owcy na złość prymasowi Wyszyńskiemu, który odmówił poprowadzenia pogrzebu Zawieyskiego, pochowali „Stasia” w „małżeńskim” grobie z Zawieyskim w Laskach, mimo że Staś po śmierci swojego „pana” zerwał z grzesznym życiem, odbył spowiedź generalną i chciał się ożenić, ale nie zdążył, bo zmarł – czytamy we wpisie profesora.

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.