Prof. Jerzy Robert Nowak kolejnym „ruskim agentem” według mediów Sakiewicza

To wygląda jak przejaskrawiony kabaret, ale media Tomasza Sakiewicza znowu wytypowały kolejnego człowieka na „ruskiego agenta”. Tym razem padło na prof. Jerzego Roberta Nowaka, historyka i dra hab. w dziedzinie nauk politycznych specjalizującym się  w tematyce węgierskiej.

Prof. Jerzy Robert Nowak/fot. YouTube/Magna Polonia

– Prof. Jerzy Robert Nowak jest mocno związany z Ruchem Narodowym. W 2018 r. startował z list wyborczych tego ugrupowania do sejmiku województwa mazowieckiego z okręgu numer 4. Uzyskał 1700 głosów i nie zdobył mandatu. W trakcie kampanii wyborczej promował Ruch Narodowy – uczestniczył m.in. w oficjalnym spocie wyborczym, w którym krytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości – informuje niezalezna.pl.

– Przed wyborami do europarlamentu Nowak również jest aktywny w mediach, szczególnie tych, które są bliskie Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. W jednym z ostatnich filmów oskarżał redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza o „robienie dywersji”. A niedługo na spotkaniu organizowanym przez Ruch Narodowy prof. Nowak wygłosi wykład pt. „Gazeta Polska wobec środowisk narodowych” – przekonuje medium Sakiewicza.

Powołując się na artykuł Doroty Kani opublikowanym w gazecie „Wprost” 12 lat temu twierdzi się, że w PRL-u został kontaktem operacyjnym o pseudonimie „Tadeusz”. Dzięki temu miał zostać przeniesiony do ambasady PRL w Budapeszcie.

– Sam Nowak wielokrotnie zaprzeczał, jakoby współpracował z SB, twierdził, że nigdzie nie ma jego podpisu – czytamy pod koniec niepodpisanego nazwiskiem rzecz jasna tekstu napisanego w tonie demaskatorskim.

niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.