TVP Info po dwóch miesiącach znowu wspomniała o prawicy. Bo JKM powiedział o Hitlerze

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke nie wytrzymał i napisał kilka słów na temat wiedzy Adolfa Hitlera o holokauście. Z tej okazji – po raz pierwszy od dwóch miesięcy, kiedy to powołując się na „Fakt” najrzetelniejsza telewizja świata poinformowała, że partia wolnościowców nie istnieje – wspomniano o Konfederacji, która zrzesza prawicowe ugrupowania.

Janusz Korwin-Mikke, Adolf Hitler i logo TVP Info/fot. Twitter Dariusz Matecki/Bundesarchiv, Bild 183-H1216-0500-002/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons/YouTube

Poszło o możliwy zakaz dla brytyjskiego historyka Davida Irvinga oskarżanego o negacjonizm holokaustu. Szef MSZ Jacek Czaputowicz ocenił, że jest pobyt w Polsce byłby niezgodny z prawem.

Irving w przeszłości poddał w wątpliwość obecność komór gazowych w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Ponadto uważa, że Hitler rzeczywiście mógł nie wiedzieć o części zbrodni Niemców, gdyż nie ma dokumentu potwierdzającego ten zarzut.

– JE Jacek Czaputowicz nie chce wpuścić do Polski p.Dawida Irvinga, bo „Jego POGLĄDY SĄ SPRZECZNE Z POLSKIM PRAWEM” (!!) Przypominam, że zgodnie z prawem to nie ja czy p.Irving mamy dowodzić, że Hitler NIE wiedział o Holokauście; dowieść trzeba, że wiedział – napisał Janusz Korwin-Mikke.

Takiej okazji nie mogła przepuścić „ostoja rzetelności, wolności i pluralizmu medialnego”. Portal TVP Info finansowany z naszej kieszeni poinformował o wpisie Korwin-Mikkego tytułem „Korwin-Mikke o Hitlerze: Trzeba dowieść, że wiedział o Holokauście”.

To prawdopodobnie pierwsza informacja o Konfederacji na stronie państwowej telewizji. Ostatnia puszczona była prawie dwa miesiące temu pt. „Sąd: Partia KORWiN nie istnieje”, gdzie na pierwszym planie umieszczono zresztą zdjęcie Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego.

twitter.com, pch24.pl, tvp.info, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.