Ważne przesłanie Brauna w dniu pamięci żołnierzy wyklętych. „Oby nigdy więcej Polacy nie byli więcej zwierzyną. Obyśmy patriotów nie szukali w dołach z wapnem” (WIDEO)

W Gdańsku na finiszu jest kampania wyborcza. W tę niedzielę odbędą się wybory na prezydenta miasta, w których zmierzą się Grzegorz Braun, Marek Skiba i Aleksandra Dulkiewicz. Katolicki kandydat na prezydenta w dzisiejszym dniu wypowiedział ważne słowa dotyczące Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

– Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy skromną reprezentacją KWW Grzegorza Brauna wizytą na strzelnicy. Oddaliśmy salwę honorową na cześć Żołnierzy Wyklętych i do tego chciałbym zachęcać, to propagować. Organizacja Pobudka. Kościół, szkoła, strzelnica, mennica. Z tym przesłaniem działa już kolejny rok i w tej kampanii – powiedział Grzegorz Braun.

– Skoro to święto przypada na ostatni dzień naszej kampanii to wyciągajmy z naszej pamięci Żołnierzy Wyklętych konstruktywne wnioski. Wniosek Podstawowy: Niechaj nigdy więcej tak się nie zdarzy, żeby Polacy rozbrojeni, ścigani polscy patrioci w mniejszości musieli stawiać czoła przeciwnościom – dodał Braun.

– Tutaj w Gdańsku wzniosłe i tragiczne, piękne i straszne dzieje, których symbolem pozostaje imię Danuty Siedzikówny „Inki”, majora Łupaszki, innych żołnierzy 5. brygady wileńskiej AK i innych organizacji, środowisk. Wspominając bohaterów powiedzmy to sobie i zobowiązujmy się do tego, by nigdy więcej polscy patrioci nie byli ściganą zwierzyną. By nigdy więcej ani w Gdańsku ani jak Rzeczpospolita długa i szeroka polscy patrioci nie ginęli w samotności od strzału w tył głowy. Byśmy nie musieli ich szukać w jakichś dołach z wapnem. Nigdy więcej – podkreślił katolicki kandydat na prezydenta Gdańska.

Podkreśla również, że „aby się to nie powtórzyło, naród nie może być rozbrojony”. – A rozbrojony jest. Polacy najbardziej rozbrojonym narodem w tej części świata. Brońmy się, zapewniajmy bezpieczeństwo narodowe profesjonalnie. Wojsko Polskie niechaj wróci do Gdańska, bo nie ma go tutaj, zniknęło, wyparowało – powiedział Grzegorz Braun.

– Tam, gdzie nie ma wojska polskiego, tam zanika państwo. Wojsko polskie musi wrócić do Gdańska. A nie było dotąd serdecznie witane. W zeszłym roku w sierpniu władze miasta, poprzedni prezydent Gdańska, tak postawił sprawę, jakby wojsko polskie miało być nieproszonym gościem na Westerplatte. To woła o pomstę do nieba i prokuratora. Niestety, prokurator i służby warszawskie tutaj nie działają – podkreślił.

nczas.com, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.