Wrocław: W czwartek marsz w hołdzie ofiarom ludobójstwa na Wołyniu! Rocznica „Krwawej Niedzieli” (WIDEO)

– Przyjmując do Polski setki tysięcy o ile nie miliony Ukraińców pamiętajmy, że są potomkami tych, którzy w 1943 roku mordowali Polaków za to, że byli Polakami. Nie tylko na Wołyniu i nie tylko w niedzielę 11 lipca 1943 roku Ukraińska Powstańcza Armia mordowała w najokrutniejsze z możliwych sposobów polską ludność – przypomina portal wprawo.pl.

W czwartek we Wrocławiu odbędzie się pochód „dla uczczenia pamięci tych mężczyzn i kobiet, młodych i starych Polaków, których nie zabiła i nie wywiozła wcześniej na Sybir władza sowiecka, a których wymordowali Ukraińcy”.

– W najbliższy czwartek 11 lipca 2019 we Wrocławiu o godzinie 19 pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich znajdującym się w Parku Słowackiego przy Panoramie Racławickiej rozpocznie się Marsz Pamięci, który zakończy się kilkaset metrów dalej, pod Pomnikiem Ofiar UPA – informuje wprawo.pl.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego przybycia. Nie zapominajmy o naszych przodkach, o których pamięć zdaje się być systemowa zabijana. Spełnijmy patriotyczny obowiązek – dodano.

TUTAJ znajduje się też wydarzenie na Facebooku.

wprawo.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.