Wstęga ku czci „obrońców komunizmu” złożona przez kombatantów

Na Cmentarzu Rakowickim kombatanci złożyli wieniec na mogile upamiętniającej ofiary komunistów. Okazało się, że na szarfie umieszczono przez pomyłkę skandaliczny napis.

– Obrońcom Komunizmu – Związek Represjonowanych Politycznie byłych Żołnierzy Górników. Okręg tarnowski – napisano na biało-czerwonej szarfie.

Na błąd zwrócił uwagę Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. – Wieniec „Obrońcom Komunizmu” złożono na symbolicznej mogile ofiar tego zbrodniczego systemu…. Jak można – napisał na Facebooku.

– Chciałbym wierzyć, że to tylko tragiczna pomyłka. Jednak ktoś ten wieniec odbierał, ktoś go na Rakowicach składał. Nikt nie zauważył pomyłki? – powiedział w rozmowie z „Wyborczą”.

Pomnik Ofiar Komunizmu ma formę krzyża, trzymanego przez ludzkie dłonie. To dzieło artysty rzeźbiarza Stefana Dousy. Odsłonięto go 8 kwietnia 1995 r., 55 lat od popełnienia zbrodni katyńskiej.

Związek Represjonowanych Politycznie byłych Żołnierzy Górników zrzesza m.in. byłych członków Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy po wojnie z powodów politycznych zostali wywiezieni do kopalń węgla kamiennego, uranu i kamieniołomów.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.