Zaproszenie na londyńskie obchody upamiętnienia mordu katyńskiego

Polacy mieszkający w Londynie zapraszają na obchody upamiętniające mord katyński, które odbędą się 4 kwietnia o godz. 13 na cmentarzu komunalnym Gunnersbury. Poniżej pełna treść zaproszenia od Krzysztofa Jastrzembskiego.

Serdecznie zapraszamy na V Londyńskie Obchody Upamiętnienia Ofiar Mordu Katyńskiego, pod Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu Gunnersbury, 143 Gunnersbury Avenue, W3 8LE, w sobotę, 04/04/2020, godz. 13 00-14:00.

Katyń jest miejscem męki polskich oficerów, polskiej elity wojskowej. Pielęgnujmy pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za Ojczyznę i wiarę w zwycięstwo. Pamięć o nich nigdy nie zaginie!

Przez długi czas propaganda sowiecka wmawiała Polakom, że ta zbrodnia została zorganizowana przez niemieckich najeźdźców. W czasach PRL-u za mówienie prawdy i palenie świec w rocznicę rzezi katyńskiej można było spotkać się z ogromnymi represjami ze strony komunistycznych władz.

Jednakże pamięć o naszych bohaterach przetrwała, przetrwała dzięki matkom, żonom i dzieciom pomordowanych, dzięki poświęceniu wielu odważnych ludzi, którzy nie bali się i przekazywali swoją wiedzę kolejnym pokoleniom.

Zapraszamy wszystkich do uczczenia pamięci pomordowanych przez symboliczne zapalenie znicza i powierzenie ich dusz, poprzez modlitwę, w łasce Pańskiej.

Ostrzeżenie zdrowotne

W związku z chińską grypą (koronavirus) uczestnicy Upamiętnienia są proszeni o zachowanie niezbędnych zabezpieczeń zdrowotnych, ustalonych z policją. Jest to duży teren więc prosimy o utrzymanie odległości dwóch metrów od innych osób, nie-podawanie ręki i unikanie wszelkich kontaktów fizycznych. Rodzice z dziećmi są proszeni o kontrolę nad pociechami wg. powyższych wskazówek. Osoby biorące udział w prezentacji imprezy są proszone używania rękawiczek jednorazowych do mikrofonu i flag, i środków czyszczących, które będą dostarczone przez organizatorów. Osoby chore nie powinny przybywać dla dobra publicznego.

TUTAJ znajduje się wydarzenie na Facebooku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.