Pierwszy maja pod znakiem Che Guevary

foto: twitter.com/AdamNieznaj1
foto: twitter.com/AdamNieznaj1

Podczas manifestacji środowisk lewicowych, współorganizowanej przez SLD, pojawiły się wizerunku zbrodniarza wojennego Ernesto „Che” Guevary. Nawet znani posłowie Sojuszu bez skrępowania paradowali w koszulkach z mordercą.

Lewicowcy, których tak mocno razi symbolika przedwojennego ONR, że porównują ją do faszystowskiej, nie widzą z kolei nic niewłaściwego w publicznym honorowaniu Guevary, który ma na sumieniu 1700 ofiar. Zdjęcia z warszawskiego pochodu organizowanego m.in. przez SLD obfitują w wizerunki Che. Koszulkę z argentyńskim katem promował z dumą m.in. polityk tej partii, Tomasz Kalita.

To nie pierwszy raz, gdy na pochodach pierwszomajowych pojawia się postać Che. Kilka lat temu na manifestacji znalazły się portrety Guevary, jak również Trockiego i Lenina, a nawet transparent z sierpem i młotem. Jeden z parlamentarzystów złożył wówczas doniesienie do prokuratury. Powoływał się na art. 256 Kodeksu Karnego, zgodnie z którym propagowanie systemów totalitarnych jest w Polsce przestępstwem zagrożonym nawet karą do dwóch lat więzienia. Niestety, nie udało się ukarać winnych, ponieważ po stronie miłośników komunizmu stanął w 2011 r. … Trybunał Konstytucyjny. Do roku 2011 artykuł 256 zakazywał symboli, które określał jako „będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej”. Po interwencji Andrzeja Rzeplińskiego zmieniono brzmienie przepisu na „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”. Kolejne manifestacje SLD obfitowały więc w symbolikę komunistyczną, w tym w wizerunki Che oraz sierp i młot.

MGOT/niezalezna.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.