Żydowska rodzina zdefraudowała prawie 2 mld marek z NBP po II wojnie światowej? „Horski był prezesem Zarządu Tymczasowego Mienia Opuszczonego”

Dr Anna Mandrela poinformowała o odnalezieniu archiwalnych dokumentów związanych z historią rotmistrza Witolda Pileckiego. Wśród nich znajduje się jego tekst wysłany za granicę, w którym porusza sprawę zaginięcia prawie 2 mld marek z konta NBP, które przejęto po Niemcach.

Radujący się Żydzi/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Niezwykły Świat

– Przestałam śledzić internetowe nowinki i skupiłam się na porządkowaniu zgromadzonych dokumentów archiwalnych. Okazało się, że tematyki polsko-żydowskiej nie sposób uniknąć, ponieważ wiele dokumentów wysłanych z Polski do II Korpusu Andresa dotyczyły właśnie tego zagadnienia – napisała dr Anna Mandrela.

– Jeden z tekstów, który rtm. Pilecki wysłał za granicę porusza kwestię 2 miliardów marek, znajdujących się po wojnie w Narodowym Banku Polskim. Były to pieniądze pozostawione przez Niemców przed zakończeniem wojny, głównie z polskich terenów, które zostały przyłączone do III Rzeszy. Po wojnie te pieniądze automatycznie stały się własnością Polski. Niestety, po 1945 r. Polska nie odzyskała wolności, ale znalazła się pod sowiecką okupacją. Mimo to znajdujące się na koncie pieniądze mogły być użyte, np. w celu odbudowy Warszawy. Gdy w końcu Ministerstwo Skarbu zajęło się kwestią upłynnienia tych pieniędzy, okazało się, że z 2 miliardów marek, na koncie Narodowego Banku pozostało już tylko około 200-300 milionów – zaznacza dr Mandrela.

– Co się stało z resztą pieniędzy? Okazuje się, większość tej sumy wypłaciła sobie żydowska rodzina Horskich. Horski był wówczas prezesem Zarządu Tymczasowego Mienia Opuszczonego – wyjaśnia i podkreśla, że to „kolejny powód, dla którego 11 maja powinniśmy głośno zaprotestować przeciwko ustawie 447”.

O wątku z kradzieżą 2 mld marek więcej można się będzie dowiedzieć 7 maja o godz. 15 na kanale Mediów Narodowych.

Dr Anna Mandrela prowadzi obecnie zbiórkę funduszy na wydruk książki o ostatnich latach życia rtm. Witolda Pileckiego. TUTAJ link do zbiórki.

medianarodowe.com, zrzutka.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.