30-y kapłan w tym roku. Morderstwo w Sudanie Południowym

W nocy ze środy na czwartek w Sudanie Południowym zamordowano kenijskiego kapłana. To już 30 ksiądz katolicki zamordowany w tym roku.

sjcuria.global

Ofiara morderstwa to o. Victor Luke Odhiambo, 62-letni jezuita. Był dyrektorem placówki zajmującej się kształceniem nauczycieli.

Grupa uzbrojonych mężczyzn zaatakowała siedzibę ośrodka, której o. Odhiambo był dyrektorem. Padły strzały, które zabiły kapłana. Motyw zbrodni nie jest znany, choć przypuszcza się, że pierwotnym planem napastników była tylko grabież.

Aresztowano w związku ze sprawą jedną osobę. Minister informacji stanu Gok, John Madol poinformował, że w rejonie ogłoszona została trzydniowa żałoba.

– O. Victor Odhiambo był człowiekiem odważnym, inteligentym, troszczącym się o innych, kreatywnym administratorem. Gdy był przekonany, że podjęcie jakiejś misji pochodzi od Pana nie bał się wchodzić w nieznane, nawet w miejsca najbardziej niebezpieczne. Jego przykład bezinteresowanego oddania się służbie pozostaje dla nas wielkim wyzwaniem – napisał w liście kondolencyjnym generał jezuitów o. Arturo Sosa.

Ilość zabójstw księży katolickich wzrasta z roku na rok. W tym roku kapłan ginie średnio co 11 dni.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.