Abp Dzięga prosi o modlitwę, aby w Polsce zakończyło się zabijanie dzieci

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Abp Andrzej Dzięga otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Radzynia Podlaskiego. Podczas wygłoszonej homilii, duchowny odniósł się do aktualnych tematów tj. ochrona życia poczętego.

Uroczystość miała miejsce 9 października w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Metropolita szczecińsko-kamieński otrzymał dekret nominacyjny z rąk burmistrza miasta Jerzego Rębka oraz przewodniczącego rady miejskiej Adama Adamskiego.

W wygłoszonej homilii abp Dzięga nawiązał do aktualnych tematów tj. debata dotycząca ochrony życia poczętego. Dużo się teraz musimy modlić za Ojczyznę. Ostatnie dni pokazują, że trzeba pokuty, modlitwy i zaufania Bogu,  aby zakończyło się na polskiej ziemi zabijanie dzieci, traktowane jako metoda rozwiązywania trudnych problemów, i żeby nastąpiła pełna ochrona zdrowia i życia każdej kobiety, każdego mężczyzny, każdego dziecka, każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział arcybiskup.

Duchowny odniósł się także do wątków historycznych, związanych z jubileuszem Chrztu Polski. Nie zabrakło także kilku wspomnień z młodzieńczych lat, które spędził w Radzyniu Podlaskim.

7 października 2002 r. Jan Paweł II mianował ks. Andrzeja Dzięgę biskupem diecezji sandomierskiej. Duchowny aktywnie angażował się w ochronę świętości życia i rodziny. 21 lutego 2009 r. papież Benedykt XVI mianował go arcybiskupem metropolitą diecezji szczecińsko-kamieńskiej, w której posługuje do dziś.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks