Abp Gądecki chce walczyć z koronawirusem poprzez Komunię Świętą na rękę

KEP opublikował oświadczenie podpisane przez abpa Stanisława Gądeckiego. Hierarcha – w związku z paniką wokół koronawirusa – poinformował, że należy chętniej udzielać Komunii Świętej na rękę w miejscach, gdzie wykryto koronawirusa.

– Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa – a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna – trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej [pisownia oryg. – red] duchowej lub na rękę – czytamy w komunikacie KEP podpisanym przez abpa Stanisława Gądeckiego.

Należy podkreślić, że przyjmowanie Komunii Świętej na rękę raczej w żaden sposób nie chroni przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem z Wuhan.

Oprócz tego hierarchowie folgują ludzkiej panice zapewniając, że „kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach”.

Redaktor naczelny wsensie.pl Marek Miśko zwrócił uwagę na jeszcze inną rzecz.

– Bakterie E. coli, gronkowca złocistego, salmonelli, enterokoki, koronawirusy i gamę wirusów grypy, to wszystko znajdujemy na banknotach i monetach, które przynosimy w ramach swojej ofiary do kościoła. Bez wątpienia najniebezpieczniejszym miejscem w całej świątyni jest koszyk, do którego zbierana jest taca. Nikt jednak nie wydał oświadczenia, aby na czas koronawirusa powstrzymać się od przynoszenia pieniędzy do kościoła. Pojawiło się natomiast oświadczenie ekscelencji abp. Stanisława Gądeckiego, który przypomina, że na czas rozprzestrzeniania się korony, należy informować wiernych o możliwości przyjmowania Komunii na rękę. Komunia zaraża, hajs nie zaraża – napisał na Facebooku.

Wcześniej Tomasz Terlikowski komentował decyzję o zamknięciu kościołów w Lombardii. Stwierdził, że hierarchowie pokazali w ten sposób swoją niewiarę w Eucharystię. Czy przypadkiem podobnego „świadectwa” nie pokazał właśnie abp Gądecki?

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.