Abp Gądecki wydał komunikat. Wyraża „rozczarowanie z powodu niedotrzymania obietnicy” przez PiS w kwestii obrony życia

Abp Stanisław Gądecki/fot. YouTube/Salve TV

– Ze smutkiem przyjęliśmy odmowę rozpatrzenia wniosku poselskiego odnoszącego się do kwestii konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej przez Trybunał Konstytucyjny – napisał w wydanym dziś komunikacie abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu napisał, że Trybunał Konstytucyjny nie rozpatrzył „wniosku poselskiego odnoszącego się do kwestii konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej”. Przywołał przy tym orzeczeniu TK z 1997 roku.

– Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. (…) Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej – orzeczono.

– W przypadku nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka mamy prawne przyzwolenie na selekcję z uwagi na stan zdrowia nieurodzonego jeszcze dziecka, co stanowi bezpośrednią dyskryminację – napisał abp Gądecki.

Przypomniał także słowa kard. Stefana Wyszyńskiego z 1976 roku. – Wszelkie działanie przeciwko rozpoczętemu życiu jest zwykłą zbrodnią przeciwko prawom natury! (…) Nikt nie może bezkarnie pozbawiać życia kształtującej się dopiero istoty ludzkiej, zwłaszcza, że jest ona bezbronna – czytamy w komunikacie.

Na koniec komunikatu abp Gądecki „wyraził rozczarowanie z powodu niedotrzymania jak dotąd obietnicy wyborczej złożonej kiedyś przez partię rządzącą o ochronie życia od poczęcia”, oznaczając „Program Prawa i Sprawiedliwości” z 2014 roku na str. 7.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.