Abp Georg Gänswein zaniepokojony sytuacją w niemieckim Kościele

foto: Roberto Stuckert Filho / PR Agência Brasil, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Roberto Stuckert Filho / PR Agência Brasil, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz biskupa Josepha Ratzingera, zwrócił uwagę na złe funkcjonowanie struktur kościelnych w Niemczech. Duchowny zaznaczył, że kapłani powinni dążyć do tego, by nie było wątpliwości, że najważniejsza jest wiara.

Swoje obawy arcybiskup przedstawił w wywiadzie dla gazety „Schwäbische Zeitung”. – Można podważać dogmaty i to nikomu nie sprawia przykrości, nikt z tego powodu nie jest ekskomunikowany. Czy niepłacenie podatku kościelnego jest większym przestępstwem przeciwko wierze niż występowanie przeciwko samym prawdom wiary? – zapytał duchowny. – Powstaje następujące wrażenie: tak długo, jak w grę wchodzi wiara, to nie jest tak tragicznie. Ale jak tylko w grę wejdą pieniądze, to zabawa się kończy – dodał.

– Praktyka ekskomunikowania katolików, którzy odmawiają płacenia podatku kościelnego, powinna ulec zmianie – zaznaczył hierarcha. – Komu służy ogromne bogactwo diecezji, jeżeli wiara coraz bardziej zanika? – dopytywał dalej abp Gänswein. Duchowny wyraził swoje przekonanie, że należy przemyśleć sposób finansowania Kościoła w Niemczech. – Wiele pieniędzy daje wiele możliwości, kryje w sobie jednak groźbę zaduszenia – podkreślił prefekt Domu Papieskiego.

Zdaniem hierarchy w Niemczech koniecznie trzeba zmienić sposób głoszenia wiary. Na chwilę obecną można stwierdzić, że Kościół w tym kraju nie jest w stanie głosić jej w taki sposób, by ludzie dostrzegli w niej coś, co ubogaciłoby lub pogłębiło ich życie.

Mas/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.