Abp Lenga dostaje zakaz od bpa Meringa. Chodzi o sprawowanie Liturgii oraz wypowiedzi dla mediów. Skąd ta nienawiść do twardej nauki Kościoła?

– Abp Jan Paweł Lenga, decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii. Ten sam zakaz dotyczy wypowiedzi dla mediów – poinformował KAI kanclerz włocławskiej Kurii ks. dr Artur Niemira.

– Do podjęcia kroków dyscyplinarnych, które mogłyby zapobiec szerzeniu się skandalu wśród wiernych, miejscowego biskupa diecezjalnego upoważnia prawo kanoniczne, zwłaszcza kanon 392 i 763 Kodeksu Prawa Kanonicznego – dodał kanclerz.

Według diecezji, arcybiskup Jan Paweł Lenga rzekomo głosi „kontrowersyjne tezy”, które „podważają autorytet obecnie urzędującego papieża Franciszka”. Władze diecezji złe jest także, że abp Lenga nie wymienia imienia Franciszka podczas Mszy św.

To nie pierwszy atak władz kościelnych na abpa Lengę. Wcześniej informowaliśmy o odcięciu się episkopatu od katolickiego hierarchy.

– Abp Lenga nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce – pisał w komunikacie rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dlaczego hierarchowie w Polsce tak nienawidzą nauki Kościoła oraz tych nielicznych kapłanów, którzy mają odwagę ją głosić?

pch24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.