Amerykański biskup zakazał udzielania Komunii Św. senatorowi, który bronił prawa do mordowania dzieci

Bp Thomas Paprocki ze Springfield zakazał udzielania Komunii Świętej Richardowi Durbinowi, senatorowi z ramienia Demokratów w USA. Powodem jest fakt, że Durbin „uporczywie i manifestacyjnie” trwa w stanie grzechu ciężkiego.

Durbin zagłosował z 13 innymi senatorami (również deklarującymi się jako katolicy) przeciwko zakazowi mordowania nienarodzonych dzieci. Nie był to zresztą jego pierwszy taki głos w tej kwestii. Biskup stwierdził, że – jak informuje lewy.pl – „to oraz poprzednie głosowania wyłączają senatora z jedności z Kościołem”.

– Powołał się przy tym na kanon 915 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który głosi, że „do Komunii Świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim” – informuje portal.

– Sen. Durbin nie będzie dopuszczony do Komunii Świętej, dopóki nie wyrazi żalu za swój grzech. To rozwiązanie nie ma na celu karania, ale doprowadzenie do przemiany serca. Sen. Durbin był niegdyś pro life. Szczerze modlę się, by okazał skruchę i znów stał się pro life – napisał bp Thomas Paprocki.

Szkoda, że polscy biskupi nie mają dość odwagi, by tak wyraźnie stanąć w obronie nauczania Kościoła! – zauważa redakcja lewy.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.