Apb. Dzięga: katolicy powinni poprzeć projekt „Stop Aborcji”

foto: Redaktor01, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Redaktor01, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Pytany o inicjatywę mającą na celu wprowadzenie pełnej ochrony prawnej życia człowieka od poczęcia metropolita szczecińsko-kamieński, ks. abp. Andrzej Dzięga, zachęca: katolik nie tylko może, ale wręcz powinien podpisać się pod tym dokumentem.

– Biskupi nie mogą tu mieć innego zdania, jak tylko wołać o pełną prawną ochronę życia tych, którzy z takiej ochrony ciągle są – niestety – wykluczeni. I to czynimy od lat, za przykładem św. Jana Pawła II – największego obrońcy życia naszego czasu – odpowiada ksiądz arcybiskup. – Logika wprowadzenia sankcji karnej do systemu prawa a faktyczny wymiar kary w konkretnym przypadku to nie to samo. Projekt obywatelski bardzo wyraźnie to zauważa. Decyzję o tych kwestiach będą musieli – co do szczegółów – podejmować już sami politycy w trakcie debaty parlamentarnej. Najważniejsze jest – jeszcze raz podkreślam – by dzieci poczęte były w Polsce skutecznie chronione przez prawo, aby mogły bezpiecznie wzrastać i z radością były przyjmowane przez własnych rodziców oraz przez wszystkich, którzy się dowiadują o nowym życiu – dodaje hierarcha.

Pytany o kwestię ewentualnego karania matek, które zdecydowały się na zamordowanie własnego dziecka, apb Dzięga odpowiada: problem jest trudny, ale projekt proponuje rozsądne rozwiązanie. – Logika, a więc także konsekwencja każdego systemu prawa nakazuje, by przyjmowane i promulgowane normy odpowiednio chronić przed pokusą ich bezkarnego naruszania. Jedną z metod (nie jedyną) są ewentualne sankcje karne. Chodzi tu bowiem o skuteczność prawa – ocenia metropolita.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.