Apel kolumbijskich biskupów przeciwko gender

Kolumbijscy biskupi wyrazili swój sprzeciw wobec próbom wprowadzania do szkół obowiązkowego nauczania na temat gender. Duchowni wyraźnie podkreślili, że państwo nie może promować ideologii, która niszczy społeczeństwo.

foto: Facebook
foto: Facebook

W swoim apelu biskupi przypomnieli iż pomimo tego, że Kościół szanuje osoby o odmiennej orientacji, to ich prawa nie mogą uderzać we wspólnotę. Duchowni podkreślili także, że zamiast promowania gender, państwo powinno wspierać tradycyjną rodzinę, która jest fundamentalną komórką społeczeństwa oraz gwarantem jego przyszłości.

Biskupi z Kolumbii nie pierwszy raz wystosowali tego typu apel. Jeszcze niedawno kolumbijscy hierarchowie przypominali, że gwarantem współistnienia społecznego jest poszanowanie każdej osoby ludzkiej, niezależnie od rasy, płci, orientacji seksualnej, pochodzenia, wyznawanej religii czy też głoszonych poglądów politycznych. Duchowni wskazali jednocześnie, że budowanie dobra wspólnego nie może naruszać Konstytucji Kolumbii, która określa małżeństwo jako wyłączny związek mężczyzny i kobiety. Biskupi podkreślili, że narzucanie ideologii gender w szkołach godzi w autonomię szkolnictwa, wolność sumienia oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.