Apel o większą ilość imigrantów i pochwała rządu za zamknięcie kościołów. Pierwsze oświadczenie biskupów Austrii po lockdownie

Austriacki episkopat w pierwszym wspólnym oświadczeniu biskupów po lockdownie wprowadzonym pod pretekstem epidemii koronawirusa wzywa Austriaków do przyjmowania większej ilości imigrantów. Wyrażono również aprobatę dla rządu za zamknięcie świątyń.

Austriaccy biskupi w liście pasterskim na Zesłanie Ducha Świętego apelują o budowę „duchowo odnowionej normalności”. Zwracają uwagę na ludzi, którzy z powodu rządowego lockdownu – w liście oczywiście mowa jedynie o koronawirusie – stali się biedniejsi finansowo. Skrytykowano też „wirusa nacjonalizmu”, który – według austriackiego episkopatu – polega na zamykaniu granic przed imigrantami.

Wprost również wezwano rząd, by przyjmować do kraju więcej cudzoziemców.

Ponadto biskupi pochylili się nad zmianą klimatu. Pochwalili również władze Austrii za to, że te zamknęły kościoły. Jak przekonują, „było to konieczne”.

W liście pojawił się tylko jeden faktycznie katolicki apel, tzn. o ochronę życia i protest przeciwko pomysłowi wprowadzania legalnej eutanazji w kraju.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.