Aresztowania księży w Indiach i Ugandzie za odprawianie Mszy świętych

Amerykańska agencja katolicka CNA poinformowała o aresztowaniu księży m.in. w Indiach i Ugandzie za odprawianie Mszy świętych. Oficjalnym powodem jest państwowy zakaz sprawowania Liturgii z powodu koronawirusa.

Aresztowany został ks. Deogratius Kiibi Kateregga z parafii św. Józefa w Mpigi w Ugandzie. Na jego Mszy świętej było co najmniej 15 katolików. Siedmiu z nich również trafiło do aresztu. Według lokalnych mediów, zostali już uwolnieni ze względu na reakcję parafian.

18 marca prezydent Yoweri Museveni zakazał „zgromadzeń religijnych i wydarzeń kulturalnych” na co najmniej 32 dni.

Aresztowanie miało też miejsce w Indiach. W stanie Kerala zatrzymano dwóch księży, tylu samo seminarzystów oraz trzy siostry zakonne. Oskarżono ich o „naruszenie rządowych obostrzeń związanych z epidemią”, tzn. odprawienie Mszy świętej w kaplicy w seminarium mniejszym Zgromadzenia Misjonarzy Wiary w Wayanad.

Również już ich wypuszczono, z ostrzeżeniem, by nie dopuszczali się ponownie takich działań. Rzecznik diecezji Mananthavady Manoj Kakkonal stwierdził, że zatrzymanie uczestników Mszy św. „wydaje się być nieporozumieniem”, ponieważ Liturgię sprawowano na terenie seminarium, gdzie mieszkają kapłani i klerycy. Policję o Mszy świętej powiadomili sąsiedzi.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.