„Artystka” sprzedawała figurę Maryi stylizowaną na narząd płciowy. Prokuratura zajmie się sprawą

Prokuratura Rejonowa w Warszawie wniosła akt oskarżenia przeciwko Dominice K. Kobieta w lipcu 2019 r. propagowała w internecie figurkę przypominającą żeński narząd płciowy, która zawierała wizerunek Maryi. Prokuratura zarzuca „artystce” obrazę uczuć religijnych.

Dominika K. postanowiła urządzić zbiórkę na Kampanię Przeciw Homofobii sprzedając obrazoburczą figurkę. Po licznych zawiadomieniach w tej sprawie, Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wszczęła śledztwo.

Teraz do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście trafił akt oskarżenia przeciwko kobiecie. Dominika K. jest oskarżona o czyn z art. 196 Kodeksu karnego, tj. publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

– Prokuratura Rejonowa Wa-wa Śródmieście-Północ skierowała przeciwko Dominice K. akt oskarżenia za czyn z art. 196 KK (obraza uczuć religijnych). Kobieta sprofanowała wizerunek NMP tworząc z niego żeński narząd płciowy w barwach tęczy. To efekt zawiadomienia @OrdoIuris – napisał Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.