Australijscy biskupi apelują do wiernych, by nie przyjmowali szczepionek na koronawirusa. „Wykorzystanie komórek z aborcji jest głęboko niemoralne”

Australijscy biskupi przy wsparciu m.in. prawosławnych duchownych zaprotestowali przeciwko zakupowi przez rząd 25 mln dawek szczepionki na koronawirusa od Zjednoczonego Królestwa. Biskupi podkreślają, że nie zachowano „norm etycznych” z powodu wykorzystania w procesie produkcji komórek abortowanych dzieci.

Biskupi wezwali premiera Australii, by ponownie przemyślał zakup, zaś wiernych, by „rozważyli w sumieniu tę sprawę i odmówili przyjęcia szczepionki, nawet jeśli nie będzie innej alternatywy”.

– Nie mamy nic przeciwko szczepionce na koronawirusa, jednak uważamy że wykorzystanie komórek pochodzących z aborcji jest głęboko niemoralne – stwierdzili hierarchowie.

Rząd natomiast przekonuje, że produkcja szczepionki „nie budzi żadnych kontrowersji etycznych”. Wiceminister zdrowia Australii dodał, że wykorzystywanie komórek pochodzących od abortowanych dzieci „to powszechna praktyka w świecie medycznym”. Z kolei immunolog Peter Dohert przekonywał, że „ten sposób został opracowany kilkadziesiąt lat temu i jest stosowany na całym świecie”.

– Tak przygotowuje się szczepionki przeciwko różyczce, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i wściekliźnie – powiedział Dohert.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.