Belgia: Czuwanie w intencji prześladowanych chrześcijan

pixabay

W brukselskiej katedrze odbyło się czuwanie modlitewne w intencji prześladowanych chrześcijan. – Jeśli pokojowe współistnienie islamu z chrześcijaństwem nie sprawdza się na Bliskim Wschodzie, jak mogłoby zafunkcjonować tutaj, na Zachodzie? – pytał kardynał Josef de Kesel.

Czuwanie zorganizowane zostało przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Komitet Pomocy Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Siostra Nada Shenouda z Egiptu, która pracuje z ubogimi w Kairze podzieliła się swoim świadectwem z codziennej pracy. Podobnie Jacques Mourad, syryjski ksiądz, który został porwany przez Państwo Islamskie oraz biskup Yohanna Petros Mouche z Mosulu.

Katedra była podświetlona na czerwono. Był to wyraz jedności z katowanymi i mordowanymi za wiarę chrześcijanami.

Zwrócono wielką uwagę, że obecnym problemem Bliskiego Wschodu jest masowa ucieczka chrześcijan. Nie tylko ciężkie warunki życia, lecz wciąż trwająca dyskryminacja oraz krwawe prześladowania zmuszają ich do porzucenia swoich dotychczasowych domów. – Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, żeby chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie przetrwało – powiedział kard. de Kesel. – Tym bardziej, że bez chrześcijan, którzy wierzą i myślą inaczej, bez różnorodności, muzułmanie zostaną pochłonięci przez fanatyzm lub uwiedzeni przez ideologie totalitarne – dodał hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.