Bp Azcona: Kościół przegrał z protestantami w Amazonii, a dokument roboczy w ogóle tego nie uwzględnia

Amazonia/fot. ilustracyjne/fot. Neil Palmer/CIAT/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons

– Amazonia, przynajmniej brazylijska nie jest już katolicka – powiedział wieloletni biskup misyjny, posługujący w regionie Amazonii ks. José Luis Azcona. Zaznaczył też, że dokument roboczy dotyczący synodu amazońskiego odbiega od rzeczywistości.

Ks. Azcona to emerytowany biskup Marajo. Diecezja ta obejmuje archipelag w delcie Amazonki. Hierarcha na co dzień w czasie swojej posługi żył w zagrożeniu. Mierzył się z handlem ludźmi, pedofilią i innymi organizacjami przestępczymi.

Hierarcha ostro skrytykował dokument roboczy na temat październikowego synodu amazońskiego. Jak stwierdził, nie odnosi się on do najistotniejszych wyzwań tamtejszego Kościoła. Przede wszystkim pomija dominującą i stale rosnącą pozycję heretyków – głównie zielonoświątkowych – oraz pracę dzieci, wykorzystywanie seksualne, handel ludźmi i ogólny kryzys duchowy.

– Amazonia, przynajmniej brazylijska nie jest już katolicka – powiedział ACI Digital ks. Azcona. – Ten punkt wyjścia ma kluczowe znaczenie dla przeprowadzenia synodu. Jeśli Amazonia jest zdominowana przez zielonoświątkowców, konieczne jest dokładne zajęcie się tą rzeczywistością. Jakakolwiek tęsknota za Amazonią, która już de facto nie istnieje, jest fatalna dla jej integralnej ewangelizacji. Nawet w niektórych rejonach Amazonii większość zielonoświątkowa sięga 80 proc. – alarmuje kapłan.

Dodał, że dokumencie roboczym „nie ma ani słowa o tej kwestii”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.