Bp Czaja ostrzega: Przepowiadanie Marcina Zielińskiego nie jest wolne od błędów

Podczas odbywającego się wczoraj sympozjum „Nowa Pięćdziesiątnica w Kościele w Polsce” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego biskup Andrzej Czaja odniósł się do działalności Marcina Zielińskiego.

Facebook Dawid Gospodarek

Dawid Gospodarek, dziennikarz KAI poinformował na Facebooku, że „bp Andrzej Czaja zdystansował się do swojego pierwotnego oporu w kwestii pentekostalizacji, bazującego na artykułach ks. Kobylińskiego”. – Zapowiedział dokument, w którym jeszcze raz podejmie tę kwestię.

Pasterz diecezji opolskiej ustosunkował się do opublikowanego w sieci filmu krytykującego działalność Marcina Zielińskiego.

– Przykro mi bardzo, że doszło do takiej mocnej polaryzacji stanowiska w kwestii funkcjonowania wspólnot w Polsce, że doszło do zachowania mało ewangelicznego, mówiąc bardzo delikatnie. Jest mi przykro i musimy zrobić dużo więcej, żeby sprawnie wyjaśnić rzeczy z tego zakresu, by nie dokonała się polaryzacja, byśmy podejmowali dialog. Przepowiadanie pana Marcina nie jest wolne od błędów teologicznych, są tam błędy. Nikt z nas nie jest wolny od popełniania błędów w życiu – zaznaczył duchowny. Dodał też, że „taka próba krytyki jednak jest nie do przyjęcia”.

– Szukajmy dialogu, spotkania. Jestem gotów, by usiąść przy stole z panem Marcinem, autorami filmu i wszystko wyjaśnić. Musimy nauczyć się ewangelicznego funkcjonowania Kościoła – podkreślił bp Czaja.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.