Bp Ginoux z żółtymi kamizelkami. „Są traktowani gorzej niż imigranci”. Demonstranci proszą go o modlitwę

Bp Bernard Ginoux/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/DENIS BEGUE

Na demonstracje żółtych kamizelek we Francji przybywa od jakiegoś czasu regularnie biskup Bernard Ginoux, ordynariusz diecezji Montauban w południowej Francji. Oprócz przyznania racji ich postulatom, zauważa, że wielu z uczestników protestów ma problemy duchowe i widząc biskupa prosi go o modlitwę.

Bp Ginoux stwierdza, że protesty wynikają z dramatycznej sytuacji zwykłych ludzi, którzy nie mogą godnie żyć z powodu obecnej polityki państwa. Zauważa, że „nie są całkowicie pozbawieni środków do życia”. – W odróżnieniu od migrantów, nie mogą więc liczyć na pomoc państwa. Jednakże środki, którymi dysponują nie pozwalają im na godne życie – powiedział bp Ginoux.

Podał znany mu przykład samotnek matki, która wychowuje dwójkę dzieci. Jako pracownica supermarketu zarabia tysiąc euro, musi też pracować w niedziele. Z kolei osoby w wieku przedemerytalnym uświadomiły sobie, że w wyniku prowadzonej od lat socjalistycznej polityki Francji ich emerytury będą bardzo niskie.

Bp Bernard Ginoux stwierdza, że to ludzie, którzy byli niebrani pod uwagę przez rząd w ostatnich latach. Teraz postanowili się przypomnieć „i nie ustąpią”.

Jak sam wspomina, początkowo był przyjmowany przez żółte kamizelki „dość nieufnie”. – Teraz są mi wdzięczni. Czują, że nie są pariasami – podkreśla hierarcha.

Wielu z protestujących przyznało, że ma problemy nie tylko materialne, ale i duchowe. Biskup prowadził – na ich prośbę – modlitwy.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.