Bp Helsinek: Nie można dokonywać zmian ws. Komunii Św. jeśli cały Kościół tego nie zrobił

Teemu Rajala, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Biskup Helsinek, Teemu Sippo stwierdził, że nie wolno zmieniać zasad dotyczących udzielania Komunii Świętej, jeśli wpierw nie zaakceptował tego cały Kościół. Wskazał również, że osoby nie mogące jej przyjąć mogą podejść po błogosławieństwo.

– Kiedy ludzie stoją w kolejce do Komunii św., to te osoby, które nie mogą jej otrzymać kładą prawą dłoń na lewym ramieniu. Jest to znak do kapłana, że dana osoba nie może przystąpić do Komunii św., ale pragnie otrzymać błogosławieństwo – powiedział w rozmowie z agencją SIR bp Sippo. To propozycja finlandzkiego Kościoła na forsowany przez modernistów w Niemczech pomysł przystępowania niekatolickich współmałżonków do Komunii Świętej.

Jak zaznacza, w krajach skandynawskich duchowni chętnie udzielają niekatolikom swojego błogosławieństwa, co pozwala podkreślić wspólnotę duchową. – Bardzo dobrze rozumiem, co dzieje się w Niemczech, ale kiedy dokonujemy zmian, oznacza to, że cały Kościół musi się zmienić, nie tylko w Niemczech – zauważył hierarcha.

– Mam nadzieję, że pewnego dnia, kiedy Kościoły będą bliżej, będziemy jednym Kościołem i będziemy mogli mieć udział we wspólnym stole eucharystycznym – podsumował.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.