Bp z Nigerii: Rząd udziela zgody islamskim bandytom na mordowanie ludzi

Bp Matthew Hassan Kukah, ordynariusz diecezji Sokoto w Nigerii powiedział, że rząd milcząco zgadza się na zbrodnie islamskich bandytów na ludziach w kraju. – Jedyna różnica między rządem Nigerii, a muzułmańskimi terrorystami jest taka, że to ci drudzy trzymają w rękach broń – zaznaczył bp Kukah.

Prezydent Nigerii, Muhammadu Buhari w przeszłości nawoływał do wprowadzenia prawa szariatu w kraju. To jeden z głównych postulatów bandytów z Boko Haram.

– Teraz używa władzy, aby zaprowadzić prymat islamu i uważa, że najlepszym narzędziem do osiągnięcia tego celu jest przemoc – mówi bp Kukah. Dodał, że prezydent udziela milczącej zgody islamistom na przemoc poprzez obsadzenie najważniejszych stanowisk w państwie muzułmanami oraz osobami sympatyzującymi z radykałami.

Zwrócił też uwagę, że Zachód nie interesuje się losem mordowanych ludzi, tylko zasobami naturalnymi Nigerii. – Zachód mógł zmniejszyć wpływy Boko Haram o 80 lub 90 procent, ale celowo nie zrobił wystarczająco dużo – ocenił hierarcha.

Boko Haram dokonało ostatnio ataku na chrześcijańską wioskę w wigilię Bożego Narodzenia. Zamordowano siedmiu mieszkańców. Dzień po Świętach zaś opublikowano film pokazujący egzekucję poprzez ścięcie 10 chrześcijan oraz zastrzelenie jednego muzułmanina.

Według szacunków ONZ, tylko Boko Haram w okresie 2013-2015 zamordowało 11 tys. osób. 2,2 mln ludzi zostało przesiedlonych.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.